Disqus Yorum Ayarları ve Reklamlarını Kaldırma Yorumları Aktarma

Kategori:Genel

Evet arkadaşlar benimde kullanmaya başladığım disqus yorum hizmeti sayesinde artık bloggerin yorum bölümünü değiştirmiş bulunmaktayım. Bu yorum hizmeti ile daha güzel bir yorum kutusuna sahip olacaksınız.

Peki Neden Disqus?

Öncelikle bir çok şekilde giriş yapılabilme özelliği ve anonim olarak yorum gönderebilme özellikleri olduğu için gayet basit bir şekilde ziyaretçiler yorumlarını girebilecekler. Artı Google tarafından da indexlendiği için herhangi bir sıkıntı yok. Peki sisteminize Disqus yorum hizmetini blogger hesabınıza eklediniz. Ancak bunun ayarlarını nasıl kontrol etmeniz gerektiği hakkında bilginiz yok bununla ilgili sizlere yardımcı olacak birkaç açıklama eklemek istedim.

Disqus Ayarlarını Yapmak

Admin panelinden ulaştığımız Setting bölümünden ilk etapta reklamları kaldırarak sadece yorumların görünmesi için “Just Comments” seçeneğini işaretliyoruz.
Ayrıca “Append Merchant codes to product links on your pages” seçeneğini de kaldırarak ortak para kazandırma sisteminden çıkmış oluyoruz.

Ayrıca Yorum bölümünle ilgili yorumları denetleme ve dil ayarları gibi bazı özellikleri veya isimsiz ziyaretçilerin  yorum atabilmesi gibi birkaç özellikten bahsedeceğim.

Languages bölümünden “Turkish” seçeneği ile sitemizde türkçe yorum kutusuna geçiş yapıyoruz.

Ayrıca Guest Commenting bölümündeki tiki işaretleyerek ziyaretçilerinizin hiç bir hesap girişi yapmadan yorum kutusunda ziyaretçi olarak yorum gönderme seçeneğini işaretleyerek yorumlarını gönderebilmelerini sağlıyorsunuz.

Pre-moderation bölümünden ise yorumların onaylanmadan yayınlanmasını kontrol edebildiğiniz ayar bölümüdür.
En baştaki None yorumu denetlemeden yayınlanması
Non-Verified ziyaretçilerin maillerinin doğrulanmış olup olmadığını kontrol etmeden yorumları onaylamaya sokar.
En alttaki kısımda All seçeneği ile her şeyin doğrulanmış ve onaylanmış olması gerekmektedir. (Önerilmez)

Enable Reactions: Bölümü ise sitenizin Twitter üzerinde bahsedildiği taktirde sitenize yansıtır.

Bu özellikleri kendi isteğinize göre ayarladıktan sonra Gayet başarılı bir şekilde sitenizde Yorumlama işlemlerini kolaylaştırmış oluyoruz.

Ayrıca Blogger hesaplarından Yorumlarınızı çekebilmeniz için İmport özelliğine ise Discussions bölümünden Tools’a giriyoruz.

Tool penceresi altında Blogger sekmesinin içerisindeki “Import comments from Blogger” bölümüne tıklayarak Disqus’un blogger hesabımıza ulaşması için Erişime izin verdiğinizde yorumlarınızı Disqus yorum kutusuna yansıtma işlemi başlatılacaktır. Ancak bu işlem 24 saat gibi bir süre tutmaktadır.

Enable Syncing Butonunu kullanarak ta Disqus üzerinden alınan yorumların blogger hesabınıza da yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle ilerde Disqus’ı kaldırmak istediğinizde herhangi bir yorum kaybı yaşamazsınız.

Eski yorumları Disqus’a import ederken sorun yaşayanlar için yazmış olduğum konuya gidebilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm