Disqus Yorum Ayarları ve Reklamlarını Kaldırma Yorumları Aktarma

Kategori:Web

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Evet arkadaşlar benimde kullanmaya başladığım disqus yorum hizmeti sayesinde artık bloggerin yorum bölümünü değiştirmiş bulunmaktayım. Bu yorum hizmeti ile daha güzel bir yorum kutusuna sahip olacaksınız.

Peki Neden Disqus?

Öncelikle bir çok şekilde giriş yapılabilme özelliği ve anonim olarak yorum gönderebilme özellikleri olduğu için gayet basit bir şekilde ziyaretçiler yorumlarını girebilecekler. Artı Google tarafından da indexlendiği için herhangi bir sıkıntı yok. Peki sisteminize Disqus yorum hizmetini blogger hesabınıza eklediniz. Ancak bunun ayarlarını nasıl kontrol etmeniz gerektiği hakkında bilginiz yok bununla ilgili sizlere yardımcı olacak birkaç açıklama eklemek istedim.

Disqus Ayarlarını Yapmak

Admin panelinden ulaştığımız Setting bölümünden ilk etapta reklamları kaldırarak sadece yorumların görünmesi için “Just Comments” seçeneğini işaretliyoruz.
Ayrıca “Append Merchant codes to product links on your pages” seçeneğini de kaldırarak ortak para kazandırma sisteminden çıkmış oluyoruz.

Ayrıca Yorum bölümünle ilgili yorumları denetleme ve dil ayarları gibi bazı özellikleri veya isimsiz ziyaretçilerin  yorum atabilmesi gibi birkaç özellikten bahsedeceğim.

Languages bölümünden “Turkish” seçeneği ile sitemizde türkçe yorum kutusuna geçiş yapıyoruz.

Ayrıca Guest Commenting bölümündeki tiki işaretleyerek ziyaretçilerinizin hiç bir hesap girişi yapmadan yorum kutusunda ziyaretçi olarak yorum gönderme seçeneğini işaretleyerek yorumlarını gönderebilmelerini sağlıyorsunuz.

Pre-moderation bölümünden ise yorumların onaylanmadan yayınlanmasını kontrol edebildiğiniz ayar bölümüdür.
En baştaki None yorumu denetlemeden yayınlanması
Non-Verified ziyaretçilerin maillerinin doğrulanmış olup olmadığını kontrol etmeden yorumları onaylamaya sokar.
En alttaki kısımda All seçeneği ile her şeyin doğrulanmış ve onaylanmış olması gerekmektedir. (Önerilmez)

Enable Reactions: Bölümü ise sitenizin Twitter üzerinde bahsedildiği taktirde sitenize yansıtır.

Bu özellikleri kendi isteğinize göre ayarladıktan sonra Gayet başarılı bir şekilde sitenizde Yorumlama işlemlerini kolaylaştırmış oluyoruz.

Ayrıca Blogger hesaplarından Yorumlarınızı çekebilmeniz için İmport özelliğine ise Discussions bölümünden Tools’a giriyoruz.

Tool penceresi altında Blogger sekmesinin içerisindeki “Import comments from Blogger” bölümüne tıklayarak Disqus’un blogger hesabımıza ulaşması için Erişime izin verdiğinizde yorumlarınızı Disqus yorum kutusuna yansıtma işlemi başlatılacaktır. Ancak bu işlem 24 saat gibi bir süre tutmaktadır.

Enable Syncing Butonunu kullanarak ta Disqus üzerinden alınan yorumların blogger hesabınıza da yüklenmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle ilerde Disqus’ı kaldırmak istediğinizde herhangi bir yorum kaybı yaşamazsınız.

Eski yorumları Disqus’a import ederken sorun yaşayanlar için yazmış olduğum konuya gidebilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

49
Kimler Neler Demiş?

avatar
48 Yorum Konuları
1 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
6 Yorum Yazarları
Kisa film AnimasyonBagimsiz Platformİsmail Tozmanbu da mı gol değilSerinletici Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
oyunlar
Ziyaretçi

deneyelim bakalım ilk yorum benden olsun 🙂

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

olsun bakalım =)

mehmet
Ziyaretçi
mehmet

teşekkürler çok işime yaradı.

fakota
Ziyaretçi
fakota

İlk disqus la ilgili ayrıntılı bir yazı okudum teşekkür ederim.

fakota
Ziyaretçi
fakota

Peki disqus yorumlarını recent comments olarak gadget olarak gösterebilirmiyiz.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Tabi olur css ve disqusın sitenize özel verdiği sayfayı js ile birleştirip gadget haline getirip son atılan yorumlar eklentisi yapabilirsiniz.. en kısa süre içerisinde bu konu ile size buradan bildirim yaparım. İlginiz için teşekkürler.

fakota
Ziyaretçi
fakota

İşte bunu yapmam çok zor.Çünkü.js ve css konusunda yeterli bilgim yok.yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkür ederim.Bloğumda bunuda yaparsam bloğum tam olarak rayına oyurmuş olacak.Eğer birde resimli olursa ki – mükemmel olur.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

internet üzerinde bir çok sitede var hocam bu konu Recent Comments

kodun içerisindeki afolog kısmını kendi sitenizin ismi olarak ayarlayın ve gadget olarak ekleyin ayrıca disqus recent post diye aratırsanız tippviablog die bir sitede istediğiniz gibi ayarlayabiliyorsunuz.

fakota
Ziyaretçi
fakota

TEŞEKKÜR EDERİM.

fakota
Ziyaretçi
fakota

Evet.şimdi.yaptım.Çok teşekkür ederim.İstediğim gibi oldu.

Farazi
Ziyaretçi
Farazi

Vermiş olduğun ayrıntılı bilgi için teşekkürler. Daha önce kurup ayarlarını yapamadığım için pasif hale getirdiğim hoş bir eklenti.

Ferdi Yücel
Ziyaretçi
Ferdi Yücel

güzel bir makele olmus ama onaylamadan yayinlanmasin secenegi ikincisimi oluyor ?

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Hayır none seçerseniz onaylamanıza gerek kalmayacaktır gerçi ikisinde de sorun yaratmıo ama siz none yapın ikincisi onay istio mail adresinden falan gerek yook pre moderation none olursa iyi yani artı allow guest to comment ti de işaretleyin

Ferdi Yücel
Ziyaretçi
Ferdi Yücel

iste bu tarzdaki mesajlari nasil engelleyebiliriz ?

hazerfen
Ziyaretçi
hazerfen

Merhaba , sanirim disqus hakkinda en genis türkce aciklamayi yazmissiniz. Tesekkur ederim. Bende yazinizi okuduktan sonra heyecanla disqus u kurdum. Sonuctan bir kac gun oldukca memnundum . Fakat sonrasinda bir sorun yasadim ve cözümü bulamiyorum. Bir yorumu sildigim zaman Disqus ta soz konusu yorum silinenler bölümüne tasiniyor. Tamamen silinmiyor. WP'de yorum kismi ise bu silinen yorumlari hala silinmemis gibi kabul ediyor. Yani Disqus ve WP arasinda yorumlar güncenlemiyor. Acaba bu problemi tecrübe ettiniz mi ve cozumu hakkinda bir fikriniz var mi ?

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

hocam WP de disqus kullanımı gerçekleştirmedim, ancak disqus Delete sekmesine sildiğiniz yorumların düşmesi normal sorununuz wordpress panelinden kaynaklanıyor diye tahmin ediyorum öncelikle wordprees panelinden yorumu silmeniz gerekli olabilir. Normalde sitenizde disqus eklentisi üzerinden yorum attıldığında bu disqus a aktarılır bununla ilgili sayfada bir yorum linkli oluşuyor olabilir ve wp bu linki sayfaya kaydederek orada manuel olarak yenileme yapmadığınız taktirde yorum linki halen gösterildiği için bu sorun oluşuyor olabilir. Ancak bu tahmin olarak söylediğim şeydir böyle birşey gerçekleşmemesi lazım. BİRDE SİLME İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRDİKTEN SONRA TARAYICINIZIN GEÇMİŞİNİ TEMİZLEYEREK SAYFAYI YENİDEN YÜKLEMEYİ DENEYİN… ayrıca biraz araştırdım yorumların kopyalanması sisteminden bahsediyor ayrıca data senkranizasyonu… Daha Fazla

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

hocam yorumunuza cevap vermeyi atlamışım =) disqus panelinizden Settings/Filters restricted words kısmının karşısındaki kutucuğa engellemek istediğiniz kelimeleri yazınız örnek olarakta şu şekilde yazmanız gerekmekte kolay gelsin LİNK: http://mediacdn.disqus.com/1375990054/sample-badwords.txt

Ferdi Yücel
Ziyaretçi
Ferdi Yücel

kelime olarak degil usta benim istedigim ilk önce kendim okuyacam beyenirsem onaylayip sitemde yayinlanamsina izin verecem bu sekilde bir ayari yok sanirim degilmi

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

bak orda beyaz liste kara liste seçenekleri var buraya bazı kişilerin mail ip veya kullanıcı isimlerini girerek bu kişilerin attığı yorumların engellini tamamen açıp yani kelime engeline yakalanmadan yorum atlamalarını veya tamamiyle engelleyebilme gibi özelliklerin yanında engellediğin kelimelerin silinenler veya spam kutuna düştüğünde göz kontrolünden geçirip approve dediğinde tekrardan yayına alınacaktır. ok

hazerfen
Ziyaretçi
hazerfen

Üstad ,

İlgi ve alakan için teşükkür ederim. Önerilerini değerlendireceğim.

Eğer bu konuya kesin bir çözüm bulabilirsem, sizlerle paylaşmayı hatırlayacağım.

Bu arada siz Drupal mı kullanıyorsunuz ? Bu sorunun sadece WP'te yaşanması dikkate değer bir tespit.

Alper Y.
Ziyaretçi

Güzel sistem. Kullanıyorum.

fakota
Ziyaretçi
fakota

selam.tüm ayarları yapmama rağmen örneğin bir yayınıma yapılan anoymus yorumlar ne disqus yorum kutusunda nede blogger yorumda görünmüyor.sadece mail adresime noreply-comment@blogger.com dan yapılan yorum gönderiliyor.yardımcı olursanız sevinirim.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

izin ayarlarını değiştirmeniz gerekmekte panelden büyük ihtimalle yorumlar askıya alınıyor pending'e düşüyordur

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

Bakın ayarlarım şu şekilde

fakota
Ziyaretçi
fakota

peki.nasıl düzelteceğim.pending ne demek.izin ayarları için ne yapmam gerekiyor

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

setting bölümünden gireceksiniz mesela adresi şu benim sitenin afolog.disqus.com oradan settingten şu yukarıdaki resimdekiler gibi ayarları yapın anonim olarak yorum yapmayı deneyin kontrol edin sonra

fakota
Ziyaretçi
fakota

zaten böyleydi.en az 25 yorum görünmüyor.üstelik blogerger yorumdada yoklar.sadece mail geliyor.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

bu ayarlarla tüm yorumlar desteklenir sadece link varsa yorumun içerisinde sizin onay vermeniz gereklidir o yoruma. artı comments sekmesinde de pending yani askıda bekletilen kısmında da onay verilmesi için beklenen yorumlar vardır.

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

o halde aktarmada bir bağlantı kopukluğu var @_afo twitter adresime mesaj atın yardımcı olayım

bu da mı gol değil
Ziyaretçi
bu da mı gol değil

hocam sizin gibi profilimi webden görüntülenmesin istiyorum. yorumlarımdan hesabıma girilmesin istiyorum. bunu nasıl sağlayabilirim?

fakota
Ziyaretçi
fakota

sanırım aktarmada bir proglem var.anonim yorum yaptım.pendinde düştü .izin verdim.göründü.benim konsolide denemeler bloğuna anonim bir yorrumu siz yaptınız sanırım.o görünüyor.twiter adresinize mesaj atıyorum.

fakota
Ziyaretçi
fakota

sizi twetledim.fakat mesaj atamadım.isterseniz mail adresimede yazabilirsiniz.fakota1960@gmail.com

kisiselblogcumuz
Ziyaretçi
kisiselblogcumuz

Nasıl kaldırabiliriz ya söyleseniz bide:(

ali
Ziyaretçi
ali

merhaba kardeşim benim bloguma yapılan yorumlar google tarafından index almıyor bunun nedeni ne olabilir. Bakıyorum herkesin blogu index almış benim yorumları almıyor. Bunun ayarı mı var

dsad
Ziyaretçi
dsad

disqus csrf reset

Zeynep
Ziyaretçi

merhaba,ben sözcünün internet portalında disqus hesabımdan yorum yapıyorum ama yorumlarımda yanıtla yazısı çıkmıyor bu butonu nasıl eklerim.

cenköm
Ziyaretçi
cenköm

Teşekkürler

MirccLuB
Ziyaretçi

Benim yorumlar sürekli spam diye uyarı veriyor neden ?

Murat Yazıcı
Ziyaretçi

Bende bugün kurdum kişisel bloğuma umarım faydalı olur.

http://www.muratyazici.com.tr

Creafe
Ziyaretçi

Teşekkürler oldukça işimize yaradı Düğün fotoğrafçısı ankara

osman
Ziyaretçi
osman

aa

Barış
Ziyaretçi
Barış

güzel bir yazı

Turan Akyol
Ziyaretçi
Turan Akyol

test

kacgun.org
Ziyaretçi
kacgun.org

teşekkürler çok işime yaradı

Serinletici
Ziyaretçi
Serinletici

12

İsmail Tozman
Ziyaretçi
İsmail Tozman

hmm good

Bagimsiz Platform
Ziyaretçi
Bagimsiz Platform

güzelmiş

Kisa film Animasyon
Ziyaretçi

kardeş yazı eskimiş bi zahmet günceller misin yeni arayüze göre?

trackback

[…] Ayrıca Disqus Yorum alanından reklamları iptal etmek ve bloggerdan yorumlarını çekmek için ş… (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz… […]