Cyanogen Mod CM Usb Hata Ayıklama Açma Geliştirici Seçenekleri

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 15-10-2018

Cyanogen Mod veya Custom Rom (Bazı romlarda Daha farklı olabilir) yüklediniz ancak Geliştirici Seçenekleri ve USB Hata Ayıklama Mod’u yani USB Debugging Mode’u bulup açamadıysanız yapmanız gerekenlerden aşağıda sıralanmıştır.

Telefonunuzu Geliştirici Moduna alıp daha sonra Usb Hata Ayıklama Özelliğini Açma işleminin  nereden gerçekleştirildiğini anlamak için aşağıdaki adımları gerçekleştiriniz.

  • Telefonunuzdan Uygulamalar>Ayarlar Menüsüne girelim.
  • Sistem bölümü altında bulunan Telefon Hakkında Kısmına giriş yapalım.
  • Telefon Hakkında Kısmının içerisinde en alta inelim burada bulunan Derleme Numarası Bölümüne Artık Geliştiricisiniz Uyarısını alıncaya kadar tekrar tekrar basalım.
  • Uyarıyı aldıktan sonra bir kez geri tuşuna basalım ve yine Sistem sekmesi altında bulunan { } Geliştirici seçenekleri menüsüne giriş yapalım.
  • Hata ayıklama bölümüne doğru inelim ve USB hata ayıklaması seçeneğine tik koyalım.
  • Telefonunuz artık Usb hata ayıklama modunda bilgisayarınıza bağlayabilirsiniz.
  • Ancak ADB erişimi yapacak kullanıcılar Sistem menüsü içerisinde bulunan Yetkili kullanıcı Menüsüne girerek Seçenekler Tuşu yardımı ile Ayarlara giriş yaptıktan sonra Yetkili Kullanıcı Erişimi kısmına girmeleri ve burada Uygulamalar ve ADB seçeneğini ayarlamaları gerekmektedir.

Bu şekilde USB hata ayıklama modunda Root erişimi ile bilgisayarınızdaki uygulamaların ADB yolu ile telefonunuza tam erişim yetkisine sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Kolay gelsin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!