Cyanogenmod Şebeke Problemi Hatası Sim Kart Yok Şebeke Çekmiyor

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 15-10-2018

Telefonunuza uzun uğraşlar sonra Cyanogenmod 11 CM 11 yüklediniz ve ancak Network Error veya Ağ aranırken sorun oluştu gibi hatalar alıyorsanız bu yazı ile konu hakkında biraz fikir elde edebilirsiniz diye düşünüyorum.

Öncelikle bilmenizi isterim ki burada anlattığım yazıdan yola çıkarak sorunu çözmek için deneme yoluna gittiğinizde karşılaşabileceğiniz hatalar veya telefonunuzun bir daha açılmama gibi imei silinmesi gibi sorunlar için sorumluluk almayacağımı belirtmek isterim.

Her neyse sorunun çözülmesi için sorunun ne türde bir sorun olduğu hakkında biraz ayrıntıya girelim.

Öncelikle bu tür sorunlar düşük versiyonlu bir Orjinal Rom’dan direk olarak CM 11’e geçme veya daha yüksek Özel Custom Rom versiyonlarına geçme durumunda veya yüklediğiniz CM versiyonunun sizin ülkenizin veya telefondaki yüklü olan ülkenin Rom’unun BaseBand’ini desteklemediği durumlarda meydana gelebilmektedir. (Aşağıdaki adımlara başlamadan önce TRWP veya CWM ile telefonun yedeğini alın veya EFS yedeğini alın.)

Bu sebeple Telefonunuzdaki Rom’u Orjinal rom olarak XX koduna veya XW gibi ülke kodlarına sahip (Belgium,France,United Kingdom ve bu rom ile telefonunuzu açtığınızda Şebeke’yi alıyor olmanız gerekir. Eğer Şebeke halen gelmiyor ise Başka ülke romlarını deneyebilirsiniz. Rusya Romları gibi. Ayrıca Odin ile Rom atarken Pit CSC ve Code olarak gösterilen Orjinal Stock Romları atmanızı tavsiye ederim.) bir rom’u telefonunuza yüklemeniz ve ardından Özel rom Cyanogenmod destekleyecek CWM veya TRWP recovery ile Cyanogenmode’u telefonunuza yüklemeniz ve Stabil Rom’ları tercih etmeniz Şebeke’nin Çekmemesini ortadan kaldıracaktır.

Ayrıca Bu XX veya XW koduna sahip Rom’u telefona yükler iken Telefonunuzda Sim Kart Takılı olmamasına veya Sim Kartı Çıkarmaya üşeniyorsanız Pin kodu olmamasına özen gösterin. (Sim Kart Pin Kodu: CSC kodlarında sorun çıkartıyor ve yüklediğiniz rom’un Recovery’sinin açılmasını engelleyebilir.)

Bu işlemleri yapmadan önce telefonunuzun EFS yedeğini almayı unutmayın.

Kolay Gelsin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!