Combofix Kullanımı Ms-Dos Türkçe Karakter Sorunu Çözüm

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...

Combofix bilgisayar siteminizdeki bir çok problemi ortadan kaldıracaktır. Özellikle internet tarayıcınıza bulaşmış virüsleri artı sistem ayarlarında değişiklik yapan virüsleri ortadan kaldırıp tekrar eski haline dönmesini sağlayacaktır.

Combofix Ms-Dos Türkçe Karakter Sorunu Çözümü

Programı Güvenli kipte çalıştırınız. Güvenli kip’e girmek için Pc açılışta F8 Tuşunu kullanmanız gerekir. Güvenli Mod seçeneğinden girilir.
Birkaç dezavantajı var evet ancak çözümü var ms-dos tabanlı çalışan programlarınızın karakter desteğini değiştiriyor onunda çözümü:
Başlat > Çalıştır > Regedit (yazıyoruz) > HKEY CURRENT USER > Console > COdepage ‘ e çift tıklayıp  içerisindeki değeri 359 yapıyoruz.

Program çalışma sırasında Recovery konsol yüklemek ister misiniz diye bir soru soracaktır. Hayır demenizi tavsiye ederim çünkü bu konsolu yüklemeyi seçerseniz. Pc açılışında Recovery konsola girmek isteyip istemediğinizi sorar ama yüklediğiniz diyelim düzeltmek için;
Çalıştıra “msconfig”  yazın> Boot.ini sekmesine gelin ve orada İçeriğinde Microsoft Xp Professional diyen satırı seçip varsayılan olarak atamanız gerekir.
Combofix sayesinde kötü amaçlı yazılımdan kurtulabilmektesiniz. Ancak taramanızı gerçekleştirmeden önce dosyalarınızın yedeği olması sizin için iyi olacaktır.
Güvenli Kipte kullanmadığınız zaman tam etki gösteremeyebiliyor.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!