Orjinal veya Çin Malı Android Telefon Ağda Kayıtlı Değil Şebeke Yok Sorunu Çözüm

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Eğer Çin Malı Telefonunuz Ağda Kayıtlı Değil Sorunu Uyarısı veriyor ve telefonunuzda şebeke görmüyor ve arama yapmıyor ise büyük ihtimalle telefonunuzun imei kopyalanmıştır. İmeinin Çalınıp Çalınmadığını veya Kopyalanıp kopyalanmadığını BTK’nın sayfasından imeinizi sorgulayarak anlayabilirsiniz.

İmei’nizi sorgulamak için telefonunuzda arama yapar gibi *#06# yi tuşlamanız yeterlidir. Çıkacak olan 15 karakter numara telefonunuzun imei numarasıdır. Eğer bu şekilde bir probleminiz var ise telefonunuz kayıt dışı olduğu için telefonu aldığınız satıcıya başvurmanız gerekmektedir.

Ayrıca Orjinal telefonlarında imei kodları çalındığı oluyor ve telefon orjinal olmasına rağmen İmei kopyalandığı için mağdur duruma düşebiliyorlar. Orjinal telefon sahipleri bu sorununu satıcı ile çözemez ise BTK’ya Telefonun faturası ile başvurarak kullandıkları bir numara ve operatöre bu telefonu açtırabilirler. Ancak sorun telefona açtırılan sim karttan başka bir sim kart takıldığında yeniden belirecektir.

Ancak imei kayıtlarınızda herhangi bir problem yok ve yine de aynı problemleri yaşıyor iseniz Şebekenizi Otomatik yada el ile seçme yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz şu yazımı kontrol etmenizde fayda var. Ağda Kayıtlı Değil Problemi ile ilgili sayfaya ulaşmak için tıklayınız. Yazımı takip ederek gerekli çözümleri uygulayabilirsiniz.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Abone Ol!  
Bildir!