Blogger’da Disqus Son Yorumları Gösterme Nasıl Yapılır?

Kategori:Genel

Disqus son yorumları gösterme ve istediğiniz gibi kişiselleştirme açısından sizlere ayrıntılı bir şekilde ayarlamaktan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle disqus yorum sistemini sitenizde kullanıyor olmanız gerektiğinden bahsetmeme gerek yok herhalde.
Gayet basit bir şekilde sanki bir eklenti ekler gibi sitenize istediğiniz genişlikte ve avatar genişliğine sahip bir last recent comments disqus (Disqus Son yorumlar) eklentisi yapmış olacağız.

Yerleşim menümüz içerisinden HTML ekleye giriyoruz ve aşağıdaki kodu ekliyoruz ancak üzerinde değişiklik yapmak istiyorsanız size hangi bölümlerde oynama yapmanız gerektiği hakkında kısaca bilgi vereceğim;

  • excerpt_length=120 > Gösterilecek yorumlardaki karakter uzunluğu istediğiniz gibi düşürüp yükseltebilirsiniz. Rakam kısmını değiştirmeniz gerekmekte.
  • num_items=4 > Kaç adet son yorumu göstermek istiyorsanız, 5 kısmında değişiklik yapmanız gerek.
  • hide_avatars=0 > Avatarların yani yorum yapanların resimlerinin gösterilip gösterilmeyeceğidir. 0 Göster,  1 Gösterme anlamındadır.
  • avatar_size=30 > Avatarların boyutudur, Sitenize göre uygun boyutu seçerek sitenize gönderilen son yorumlardaki avatarların boyutunu ayarlayabilirsiniz.

Yukarıda verilmiş olan bilgilere göre aşağıdaki kodun içerisinde değiştireceğiniz kısımları bularak gerek gördüğünüz değişimleri yapıp sitenize eklenti olarak ekleyebilirsiniz.

<div id=”recentcomments” class=”dsq-widget”><h2 class=”dsq-widget-title”>Son Yorumlar</h2><script type=”text/javascript” src=”http://afolog.disqus.com/recent_comments_widget.js?num_items=4&hide_avatars=0&avatar_size=30&excerpt_length=120″></script></div>

Yukarıdaki kodun içerisinde bulunan http://afolog.disqus.com/ kısmın başındaki afolog ismini kendi site isminizle değiştirmeniz gereklidir.

Gerekli değiştirmeleri sağladıktan sonra Gadget yani bir eklenti ekler gibi sitenize bu kodu ekleyebilirsiniz.

Ayrıca Disqus Yorum alanından reklamları iptal etmek ve bloggerdan yorumlarını çekmek için şu yazımı da inceleyebilirsiniz.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm