Adsense Başvuru Süreci ve Karşılaştığım Sorunlar

Kategori:Web

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Bu yazımda hala başvurum onaylanmamış durumda ancak sistemi biraz olsun anlamış bulunmaktayım, çoğu blogger ile adsense başvuru yapan kardeşlerimizin temel sorunudur biraz yazı girerler sonra trafik gelmeye başladığında başvuru yapayım der. (Örnek Ben) Tabi ilk başta Program Politikalarıyla uygun değil reklam verenlerimizi de düşünüyoruz falan diye bir mail alırlar. Bunun sorunu sitenizde gerçekten de yeterinde içerik olabilir ancak içerikleriniz ya özgün değildir yada başlık altlarında yeterince veri yoktur.

Bu adımı geçinceye kadar 10 ila 15 arasında başvuru yaptım diyebilirim. Ancak Bu başvurunun bir sonraki adımına geçerken sitemde ne gibi değişiklikler yaptım.

Adsense Başvuru Sürecinde Yapmanız Gerekenler

Öncelikle gezinmesi kolay anlaşılır bir tema yapmanız gerekmekte.

Tema yapmak derken oturup geceli gündüzlü tasarlamak için uğraşmayacaksınız tabi ki de işte Popüler yayınlar Enson yazdıklarım arşiv sayfası ve diğer sayfaları oluşturmayı unutmayın. Yaklaşık 5-6 ekstra sayfanız olsun gizlilik politikası oluşturun arşiv iletişim falan. Daha sonra Her başlığınızın altında yeterince bilgi olsun.

Mesela bu yazının bu bölümüne kadar veya biraz daha fazlası. Yazın yani yazmaktan sıkıntı gelmez. Özgün olun demeyeceğim zaten özgün olmayan her yazı google dikkatinden kaçmıyor ki zaten bazı sitelerden içerik kopyamı diye kontrol edebiliyorsunuz kendi içeriğinizle alakalı. Yani düşünün ben her içeriğimi kontrol ettim benle beraber bazı kelimelerden arama motorunda çıkan sitelerdeki yazılarımı farklılaştırdım.

Adsense Başvuru Sorunu Politika Uygun Olmama

Neyse Ardından Başvurdum ve Bu sefer Google Politikalarına uygun olmama sorununu aştım sadece yetersiz içerik dedi başvurduğumda 40 kadar yayın vardı. Neyse sabrettim ve yayın sayımı 57 ila 60 tam hatırlamıyorum arası yükselttim ve başvurdum 4 saat içinde 1. onay geldi. 2. onayda 3- ila 4 gün arasında bir sürede sitenizi inceleyemedik dediler.

Bunun sebebi ise Google politikalarında da yer aldığı gibi siteniz çalışmayan bir bağlantıya link veremez veya çalışmayan bir sayfa bulunduramaz. Bu sebeple sorun yaşadım diye düşünüyorum.

Bunları da blogger kırık link bulma araçları ile tespit ederek sitemden kaldırdım.

Tekrar başvurdum 1. onay geldi gene 3 saat kadar bir sürede. Ardından 2. onay 24 saat geçmemişken geldi ve sitenizde telif hakkıyla korunan materyal var denildi. Mailde oyunlar müzikler videolar falan ilgili bir sorun var diye de belirtmişler. Bende ne kadar oyun ile ilgili yazı var falan var kaldırdım bloğumda Driver, falan linkleri verdiğim için çeşitli dosya barındırma sitelerine link vermiştim bunları da Google Driver’e taşıdım.

Bir kaç tane daha can alıcı böle telif konusuna girebilecek yazımı da komple kaldırdım (burda yazmaya bile cesaret edemeyeceğim başlıklar ve konular bilinçlenince insan yazamıyor….)

Web tools kullanarak haritamı sildim sitemi en sorunsuz hale getirdikten sonra hatasız bir sitemap oluşturdum. Tabi bu sırada bir çok yazımı sildiğim için yayın sayım 47’e kadar düştü. Şansımı deniyeyim dedim bir kez daha başvurdum ve gelen Mail yetersiz içerikti. Şimdi şu anda 10-12 tane gayet özgün yeterli içerikli yazı yazmam lazım ki tekrar başvuru yapıp 1. onay mailini getirttirebileyim. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğim.

25 mart 2013 tarihinde içerik sayım 52 iken tekrar başvurdum 1. onay geldi ancak ikinci onayda yetersiz içerik dediler. İçerik girip yükseltme yapmam lazım yukarıda anlattığım gibi devam ediyor =)

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

3
Kimler Neler Demiş?

avatar
3 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
WebSeyyahiTürk FilmiBy teknloblog Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
WebSeyyahi
Ziyaretçi

teşekkürler,

Türk Filmi
Ziyaretçi

Sağolun 🙂

By teknloblog
Ziyaretçi
By teknloblog

Hocam nasıl aldınız şuan reklamı adsense mi