Samsun Android S4 S3 Mini Batarya Şişmesi Bozuk Batarya

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 14-10-2018

Android Samsung S3 S4 Mini telefonların bataryasının çabuk bitmesi birden bataryanın düşmesi veya telefonun kapanması gibi batarya sorunları genelde bataryanın işlevini kaybetmesinden kaynaklanmaktadır.

Özellikle bataryada sorun olduğunu telefondan bataryayı çıkardığınızda pilin hafif de olsa yüzeyinde bir bombelik yani şişme varsa veya telefon kısa süre içerisinde bitip batarya zayıf uyarısı almanız tekrardan şarj ettiğinizde ve kullanmaya başladığınızda yine kısa süre içerisin de batarya zayıf gibi uyarılardan anlayabilirsiniz. Bataryayı bir an önce eğer garantiniz varsa servis değiştirmekte garantiniz yok ise geçicide olsa mili amperine uygun telefonunuza uygun bir batarya satın almanızda fayda vardır ancak bu türde bataryalarda orjinal olmadığı için bazen sorun çıkartabilir bunu göz önünde bulundurmanız ve orijinal bir batarya almanız gerekmektedir.

Özellikle S3 mini ve S4’lerde uzun süre şarja takılı kalma durumlarında (Dolduktan sonrada şarjda kalması ki ben öyle düşünüyorum) meydana gelen bu sorun yüzünden çoğu telefonda ilerleyen zamanda pilin dengesiz çalışmasından dolayı telefonda daha farklı teknik arızalar meydana gelebilmektedir. Bu yüzden şişme olan bataryayı bir an önce değiştirmenizde fayda vardır.

Garanti’ye gönderdiğinizde ise batarya şişmesi gibi sorunlarınızı belirttiğinizde batarya pil değişimi yapılacaktır.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
Eren Can Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Eren Can
Ziyaretçi
Eren Can

Çok teşekkürler s3minimdede şarj fullken 5dk içinde kapanıp şarjı bıtıyordu bataryanın güç çıkışında hafif bir şişlik var