Android GPS Çalışmıyor Konum Bulunamıyor Belirlenemiyor Kullanılamıyor Sorunu

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 13-01-2019

Android GPS Çalışmıyor Konum Servisleri Bulunamıyor Kullanılamıyor Belirlenemiyor Sorunu genelde her android kullanıcısının başına gelmiştir. Bu sebeple basit ve kısa bir şekilde bu sorunu nasıl Çözüme ulaştırabileceğinize dair en basit ve kısa yöntemden bahsetmek istiyorum.

Android işletim sistemli telefonunuzda GPS servislerine veya uydularına bağlanamıyorsanız ve GPS Çalışmıyorsa bu sorunu çözebilmeniz için iki adet uygulamadan bahsetmek istiyorum. (Ayarlar menüsünden GPS’inizin açık olduğunu varsayıyorum.)

1. Gps Test uygulaması;

Bu uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra açtığınızda GPS ON yazısını görmeniz gerekmektedir aksi taktirde GPS’siniz kapalıdır ve Konumunuz belirlenemez. (Sol Üst) Ardından In View de bir kaç GPS uydusunu gördüğünü program size belirtmektedir. Ancak önemli olan In Use kısmında da 3 ila 4 gibi bir sayıda kullanılabilen uyduları görmektir.

Eğer In View’de uydu görmüyor veya görüyor da In Use’da 0 yazıyorsa yapmanız gereken. Seçenekler Tuşu ile Settings kısmına girelim Clear AGPS yapalım bir kaç saniye sonrada Update AGPS yi tuşlamanız gerekmekte.(Ancak Update GPS’i yaparken İnternet bağlantınız olması gerekmektedir.) Bu şekilde GPS yapılandırmanız gerektiği gibi sağlanacaktır.

Ardından Bulunduğunuz konumda Telefonunuzu biraz hareket ettirerek In View ve In Use değerlerinde oynamaları takip ediniz In Use da rakamlar yükselmeye başladıktan sonra GPS’siniz kullanılabilir bir hale gelmiştir.
Uygulamayı İndirmek için Tıklayın.

2. GPS Status And Toolbox;

;Bu uygulamada yukarıdaki uygulamanın bir benzeri diyebilirim. Uygulamayı açtıktan sonra ekrana bir kez basarak yukarıdaki araç çubuğunun açılmasını sağlayın ve İngiliz anahtarı sembolüne basın. Açılan Pencere içerisinde A-GPS durumunu Yönet adlı kısıma girelim ve Sıfırla butonunu kullanalım. Ardından telefonumuzu bir kez yeniden başlatalım.

Telefon yeniden başladıktan sonra internet bağlantınızın olduğundan emin olun ve uygulamayı açın. Bu sefer yine aynı pencereleri takip ederek Sıfırla dediğimiz pencerede İndir butonunu kullanalım. Daha sonra GPS Test uygulamasına girerek kontrol edebilirsiniz. Ancak biraz sabırlı olun ve uyguların tespit edilmesi zaman alacağını unutmayın. Max. 5 dakika.
Sorun düzeldikten sonra uygulamaları kaldırmanızda bir sakınca yok. Ancak Sıfırlama yaptıktan sonra yeniden başlatma yaptığınız gibi İndir dedikten sonrada bir kez yeniden başlatmanız gerekebilir telefonu.

Uygulamayı indirmek için Tıklayın.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 3,50
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

5
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
4 Yorum Yazarları
TolgaOkanNuh KoseAbdullahFurkam Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Abdullah
Ziyaretçi
Abdullah

Öncelikle ilginiz ve paylaşımınız için teşekkür ederim. Söylediklerinizi her iki program içinde uygulamama rağmen hala daha telefonum GPS sorunu yaşamakta ve konumumu bulamamaktadır. In View de 0 değeri gözükmektedir ve hiçbir şekilde bir kıpırdama dahi olmamaktadır. Bana yardım edeceğinizi umuyor ve bir kez daha teşekkür ediyorum.

Furkam
Ziyaretçi
Furkam

No Fix yazıyo GPS ON yerine bu ne anlama geliyor

Nuh Kose
Ziyaretçi
Nuh Kose

Hocam telefon servisten geldikten sonra GPS hiç çalışmaz oldu dediklerinizi. Yaptım ama in use hiç hareket yoktur

Okan
Ziyaretçi
Okan

teşekkürler güzel paylaşım

Tolga
Ziyaretçi
Tolga

Teli formatladıktan sonra gps açık olmasına rağmen çalışmaz oldu gps status and toolbox da dediklerinizi yaptım ibb trafik google harita gibi konum kullanan uygulamaları sıfırladıktan sonra gps konum bulmaya başladı teşekkürler