Android Ekran Kilidini Şifresini Unuttum Açmak

Kategori:Genel

Samsung HTC General Mobile Discovery LG Telefonlarınızda veya Tabletlerinizde Android İşletim Sistemli Telefonlarınızda Ekran Kilidini Şifresini Unuttum Google hesabı istiyor veya Gmail hesabı yani cihazınızda kayıtlı olan E-posta adresini istiyor diyorsanız ve size şifrenizi unutma durumunda önceden alınması gereken önlemler, Telefonunuza Reset attınız ama silinen verilerinizi nasıl kurtarabilirsiniz ve Android Şifresini Nasıl Açılır aşağıdaki yazımdan görebilirsiniz.

Android Ekran Kilidini Şifresini Açmak Kaldırmak İçin Ne Yapmalı?

Özellikle Ekran Şifresi ve Model Koyan arkadaşlar daha sonra modeli veya şifreyi unuttuklarında bunu nasıl düzelteceklerini göstereceğim. 10 kez modelinizi yanlış girmeniz durumunda ekranın sağ alt bölümünde modeli unuttunuz mu diye bir seçenek belirir. Buraya bastığınızda
Yapmanız gereken eğer Gmail yani Google hesabınızı ve şifrenizi hatırlıyorsanız bu mail adresini ekrana girerek veya model şifresinde modeli oluşturduktan sonra modeli yedekleme şifresi de oluşturmuşsunuzdur ya google hesabı mail adresi ve şifresini yada o yedekleme şifresini girerek Kilidi Açabilirsiniz.

Resim 1
Android Ekran Şifresi

Ancak bu şifreleri hatırlamıyorsanız yapmanız gereken telefona Format yani Reset atmaktır.
ÖNEMLİ: Aşağıdaki adımları yapmanız taktirde bütün veriler silinecektir. O yüzden Verilerinizin gitmesini göz önünde bulundurun yada USB kablo yardımı ile verilerinizi bilgisayara yedeklemeyi deneyin.

  • Bunun için telefonu kapatmanız gerekmektedir.
  • Ardından Telefonu Volume Up (Ses Açma) Home (Ekranın Altında olan) tuşa ve Power Yani Açma Kapama tuşuna basılı tutarak ekran açılınca Power’dan Elinizi çekin. Tabi Modele göre farklılaşabilir.
  • Ardından Android Simgesi gelecektir ekrana. 
Resim 2
Android Hard Format
  • Yukarıdaki ekrana benzer ekranla karşılaştıktan sonra yapılması gerekenler Volume Up Volume Down Butonları Yani ses açma kapama tuşları yardımı ile wipe data/factory reset yazan seçeneğe gelerek Power yani güç butonuna basmaktır. Daha sonra aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bir No yazılarının aralarında bulunan Yes – delete all user data seçeneğinin üzerine gelelim ve power tuşuna basalım kısa bir süre içerisinde tüm sizin android üzerinde oluşturduğunuz veriler silinecektir. Ancak dikkat edelim Sim kartınızı ve Sd kartınızda ki veriler silinmeyecektir ancak siz önlem amaçlı çıkartmanızda fayda var.
Resim 3
Android Hard Format

Daha sonra ekranda verilerin silinme işlemine dair veriler görünecektir ve seçeneğimiz reboot üzerinde belirecektir. Yeniden başlat anlamına gelen bu işlemi de gerçekleştirdiğimizde telefonumuz biraz eskiye göre yavaş açılır çünkü yapılandırmalar gerçekleşir. açıldığında ise telefonunuzu ilk gün ki verileri ile açılır ve gerekli ayarlarınızı yeniden yapabilirsiniz.
Bu işlemi verileri kaybetmeden Android Telefonun Ekran Şifresini Kilidini Kırma veya telefondaki verileri alma konusu hakkında Telefonunuzun servisinizden yardım isteyebilirsiniz. 

Google Hesabımı ve Android Telefonu Verilerimi Nasıl Kurtarırım, Hesabımı Kurtarırsam Neye Yarar?

Evet buraya kadar işlemleri gerçekleştirdiniz ve verilerinizi indirdiğiniz uygulamaları hatta telefonunuzda kayıtlı wifi şifrelerini dahi kurtarma şansınızın olduğunu belirtmek istiyorum bazen nadiren de olsa rehberini Google ile birleştirilmiş Telefon rehberini kurtarma şansınız olduğu için Şifresini hatırlayamadığınız hatta Google Hesabının adını bile kurtarabileceğiniz şu sayfadaki işlemleri takip ederek şifrenizi yeniden oluşturmak ve kurtarma seçenekleri yardımı ile şifrenizi sıfırlama işlemine tabi tutabilirsiniz. 
Eğer başarılı olup da Google hesabınızı kurtardığınız taktirde tekrardan telefonunuza Uygulamalar>Ayarlar Hesaplar>Bölümü içerisinde bulunan Hesap Ekle seçeneği yardımı ile bir Google Hesabı eklediğinizde verilerimi senkronize et seçeneği işaretli olacak şekilde bu hesabı tekrardan telefonunuza girerseniz telefonunuzu Wifi yani kablosuzdan bağlayın derim bütün yedeklenmiş verileri senkronize etmeye girişecektir. 
Eğer kurtardığınız google hesabınızda herhangi bir veri yoksa yapacak bir şey yok ama bir şansınızı deneyin derim. Hatta Bu hesabı telefon numarası ile kurtarma seçenekleri belirttiğiniz taktirde ilerde yine aynı bir durum ile karşılaşırsanız Google Hesabınızın şifresini daha rahat alabilmeniz adına yazmış olduğum şu yazımı kontrol etmenizde fayda var.

Bu Kurtarma işlemi telefonunuzun ekran kilidini kırmayacaktır ancak Android Google’a ait bir işletim sistemi olduğu için telefonunuzdaki çoğu veriyi bu hesaba kayıt edildiğinden kısa yoldan bu hesabı kullanabilir ve telefonunuza girdiğinizde de verilerinizi tekrardan telefona çekme yani geri getirme şansını bulabilirsiniz. Bu şekilde Şifre Kabusundan en hafif yaralar ile kurtulmuş oluyoruz. Umarım Çözüm Yararlı olmuştur Kolay gelsin.

Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm