Android Ekran Kilidini Şifresini Unuttum Açmak

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 07-01-2019

Samsung HTC General Mobile Discovery LG Telefonlarınızda veya Tabletlerinizde Android İşletim Sistemli Telefonlarınızda Ekran Kilidini Şifresini Unuttum Google hesabı istiyor veya Gmail hesabı yani cihazınızda kayıtlı olan E-posta adresini istiyor diyorsanız ve size şifrenizi unutma durumunda önceden alınması gereken önlemler, Telefonunuza Reset attınız ama silinen verilerinizi nasıl kurtarabilirsiniz ve Android Şifresini Nasıl Açılır aşağıdaki yazımdan görebilirsiniz.

Android Ekran Kilidini Şifresini Açmak Kaldırmak İçin Ne Yapmalı?

Özellikle Ekran Şifresi ve Model Koyan arkadaşlar daha sonra modeli veya şifreyi unuttuklarında bunu nasıl düzelteceklerini göstereceğim. 10 kez modelinizi yanlış girmeniz durumunda ekranın sağ alt bölümünde modeli unuttunuz mu diye bir seçenek belirir. Buraya bastığınızda
Yapmanız gereken eğer Gmail yani Google hesabınızı ve şifrenizi hatırlıyorsanız bu mail adresini ekrana girerek veya model şifresinde modeli oluşturduktan sonra modeli yedekleme şifresi de oluşturmuşsunuzdur ya google hesabı mail adresi ve şifresini yada o yedekleme şifresini girerek Kilidi Açabilirsiniz.
Resim 1

Ancak bu şifreleri hatırlamıyorsanız yapmanız gereken telefona Format yani Reset atmaktır.
ÖNEMLİ: Aşağıdaki adımları yapmanız taktirde bütün veriler silinecektir. O yüzden Verilerinizin gitmesini göz önünde bulundurun. Android 5.0 veya üzeri sürümlerinde getirilmiş olan Oem Kilit Özelliği Aktif iken telefonu sıfırlamanız durumunda telefon tekrar açılırken Google Hesabınızın şifresini isteyecektir. Bu durumu aşabilmeniz biraz karışık bir durumdur. Bu sebeple sıfırlamadan önce telefonunuzunda Gmail hesabı girili ise bu şifreyi bilseniz iyi olur. Ayrıca Ekran kilidi sorunu olmayanlar şu yazımdan Oem Kilit Açmayı inceleyebilirler.

  • Bunun için telefonu kapatmanız gerekmektedir.
  • Ardından Telefonu Volume Up (Ses Açma) Home (Ekranın Altında olan) tuşa ve Power Yani Açma Kapama tuşuna basılı tutarak ekran açılınca Power’dan Elinizi çekin. Tabi Modele göre farklılaşabilir.
  • Ardından Android Simgesi gelecektir ekrana.
  • Volume Up Volume Down Butonları Yani ses açma kapama tuşları yardımı ile wipe data/factory reset yazan seçeneğe gelerek Power yani güç butonuna basmaktır. Daha sonra aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi bir No yazılarının aralarında bulunan Yes – delete all user data seçeneğinin üzerine gelelim ve power tuşuna basalım kısa bir süre içerisinde tüm sizin android üzerinde oluşturduğunuz veriler silinecektir. Ancak dikkat edelim Sim kartınızı ve Sd kartınızda ki veriler silinmeyecektir ancak siz önlem amaçlı çıkartmanızda fayda var.

Resim 3

Daha sonra ekranda verilerin silinme işlemine dair veriler görünecektir ve seçeneğimiz reboot üzerinde belirecektir. Yeniden başlat anlamına gelen bu işlemi de gerçekleştirdiğimizde telefonumuz biraz eskiye göre yavaş açılır çünkü yapılandırmalar gerçekleşir. açıldığında ise telefonunuzu ilk gün ki verileri ile açılır ve gerekli ayarlarınızı yeniden yapabilirsiniz.
Bu işlemi verileri kaybetmeden Android Telefonun Ekran Şifresini Kilidini Kırma veya telefondaki verileri alma konusu hakkında Telefonunuzun servisinizden yardım isteyebilirsiniz.  

Ayrıca Google Hesap şifresini aşamayanlar şu yazımdan yararlanabilirler.

Google Hesabımı ve Android Telefonu Verilerimi Nasıl Kurtarırım, Hesabımı Kurtarırsam Neye Yarar?

Evet buraya kadar işlemleri gerçekleştirdiniz ve verilerinizi indirdiğiniz uygulamaları hatta telefonunuzda kayıtlı wifi şifrelerini dahi kurtarma şansınızın olduğunu belirtmek istiyorum bazen nadiren de olsa rehberini Google ile birleştirilmiş Telefon rehberini kurtarma şansınız olduğu için Şifresini hatırlayamadığınız hatta Google Hesabının adını bile kurtarabileceğiniz şu sayfadaki işlemleri takip ederek şifrenizi yeniden oluşturmak ve kurtarma seçenekleri yardımı ile şifrenizi sıfırlama işlemine tabi tutabilirsiniz. 
Eğer başarılı olup da Google hesabınızı kurtardığınız taktirde tekrardan telefonunuza Uygulamalar>Ayarlar Hesaplar>Bölümü içerisinde bulunan Hesap Ekle seçeneği yardımı ile bir Google Hesabı eklediğinizde verilerimi senkronize et seçeneği işaretli olacak şekilde bu hesabı tekrardan telefonunuza girerseniz telefonunuzu Wifi yani kablosuzdan bağlayın derim bütün yedeklenmiş verileri senkronize etmeye girişecektir.
Eğer kurtardığınız google hesabınızda herhangi bir veri yoksa yapacak bir şey yok ama bir şansınızı deneyin derim. Hatta Bu hesabı telefon numarası ile kurtarma seçenekleri belirttiğiniz taktirde ilerde yine aynı bir durum ile karşılaşırsanız Google Hesabınızın şifresini daha rahat alabilmeniz adına yazmış olduğum şu yazımı kontrol etmenizde fayda var.

Bu Kurtarma işlemi telefonunuzun ekran kilidini kırmayacaktır ancak Android Google’a ait bir işletim sistemi olduğu için telefonunuzdaki çoğu veriyi bu hesaba kayıt edildiğinden kısa yoldan bu hesabı kullanabilir ve telefonunuza girdiğinizde de verilerinizi tekrardan telefona çekme yani geri getirme şansını bulabilirsiniz. Bu şekilde Şifre Kabusundan en hafif yaralar ile kurtulmuş oluyoruz. Umarım Çözüm Yararlı olmuştur Kolay gelsin.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oy, ortalama: 3,00
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

14
Kimler Neler Demiş?

avatar
12 Yorum Konuları
2 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
5 Yorum Yazarları
AfologGsvgsudeElifHasal Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Afocan
Ziyaretçi
Afocan

olur dedim olur iyice bak

Afocan
Ziyaretçi
Afocan

olur len iyice bak google dan şey yaz asus zenfone 6 hard reset yaz çıkar bu samsung ya uymamıştır tuşlar.

Elif
Ziyaretçi
Elif

Lutfen yardim edin leptabdaki şifri unuttum ne yapapabilirim lenavo

*-*
Ziyaretçi
*-*

Asus Zenfone 6 kullanıyorum. Reset için verilen adımları yapmayı denedim fakat Ses kapama ve güç tuşuna basınca birşey olmuyor ^-^

Hasal
Ziyaretçi
Hasal

Olmyr kflmgöfdşgfg

h.gnl
Ziyaretçi
h.gnl

ben ayni tuslari basinca telefon kapaniyor sonra tekrar aciliyor yani ekrana sizin resimlerde gosterdiyiniz gibi bir sey gelmiyor.sizce ne yapmaliyim???

--
Ziyaretçi
--

çok eskide kaldı bunlar bilmeyen çok azdır
şimdi yenı bi yol var geçen grupta gormustum bı zıp ındırım recoveryden flashlayınca telefon sorunsuz acılıyor verileri kaybetme olayı olmuyo yani 🙂
yönetici ksrdeşim bi araştır istersen 🙂

furkan
Ziyaretçi
furkan

ben ayni tuslari basinca telefon kapaniyor sonra tekrar aciliyor yani ekrana sizin resimlerde gosterdiyiniz gibi bir sey gelmiyor.sizce ne yapmaliyim???

Eray
Ziyaretçi
Eray

ablacığım yazmışya adam oraya bilgisayara usb kablosu ile yedekleyin diye

elif
Ziyaretçi
elif

benim telefonumu arkadaşım 10 kez deneyerek kitlemiş markası general mobile discovery air kardeşimin 23 nisan gösterileri de tefeonumda o yuzden resetlemek istemiyorum var mıdır bir cözüm yolu? lğtfen yardımcı olun

esma
Ziyaretçi
esma

Benim telefonumun markası htc desire 820 şifresini unuttum yaklaşık 45 kez denedim ama ne e posta ne de yedek pin geldi. Ne yapabilirim?

sude
Ziyaretçi
sude

çok teşekkürler oldu

Gsvg
Ziyaretçi
Gsvg

Format attım ama şimdi de geçmiş e posta adresini istiyor format atınca silindiği için hiçbirşey yapılmıyor
Yardıma edin!!