Android Telefon Whatsapp Facebook Hangouts Bildirimler Kilit Ekranında Gelmiyor Geç Geliyor Sorunu

Kategori:Telefon

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 28-10-2018

Android telefon kullanıcıların bir kısmının başına gelen Hangout, Whatsapp, Facebook, Viber, Tango, Messenger, Gmail, E-Posta Email bildirimlerinin geç gelmesi problemlerinden en derin olanı da (derin diyorum çünkü ayarlar ile alakalı olmayan sorunun çözümüdür.) GCM Google Cloud Messaging‘in telefona bildirim ulaştıran servisin gecikmesiyle alakalı yada tam olarak işlev görememesi ile ilgili olarak konuşacağım.

Bu servis kısacası telefonunuzda kullanmış olduğunuz uygulamalarla ilgili herhangi bir güncelleme yani bildirim oluşması sonucunda telefonunuza bildirim gönderilmesini sağlayan servistir diyebiliriz. Tabi bu sayede sizde uygulamalar üzerinden gelen mesaj veya oluşan bildirimlerinizin telefondaki uygulamaya gönderilmesi ile bu bildirimlerinize ulaşırsınız.

Ancak nedendir bilinmez bazı telefonlarda bu servisin çalışmama veya kilit ekranında kendini tam olarak devrede tutamaması sonucu lag oluşma durumuna giderek telefonunuza bildirimlerin ulaşmamasıyla sonuçlanan bir durumla karşılaşılıyor.
Özellikle Whatsapp ve Hangouts da bu yönde daha büyük sıkıntı olduğunu gözlemledim.
Bildirimlerin Kilit ekranında gelmemesi veya Kilit ekranında bildirimleri alamama, Telefon kilidini açınca adeta deli gibi bildirimler almaya başlamanız daha bir çok servisin kendini güncellememesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
Android Bildirimleri Geç Geliyor Sorunu Çözüm
Telefonunuzda eğer senkronizasyon veya arka plan verilerine izin vermeme gibi bir ayar sıkıntısı veya APN yani internet erişim noktalarının düzgün çalışmama gibi bir sorununuz yok ise ve hala bildirimlerin size ulaşması gecikiyor veya kilit ekranından çıkar çıkmaz bildirimler geliyorsa yapmanız gereken Bildirim Push servislerinin yenilenmesini sağlayabileceğiniz şu uygulamayı telefonunuza indirmeniz gerekmektedir.
 
İndirmek İçin tıklayın.
 
Android Bildirim Sorunu Giderme Uygulaması – Android Push Notifications Fixer bu sorununuzun çözümü için arkaplanda çalışan ve sizin belirlediğiniz (Önerilen aralık 5 Dk da bir.) olarak ayarlayıp telefonunuzda bu ayarla bu uygulamanın tekrardan devreye girmesi için bir kez telefonu kapatıp açmanız gerekmektedir.
 
Bu şekilde test ettiğimde herhangi bir sorun kalmadı ve sizinde bildirimleriniz telefonunuz saatlerce uyku yani kilitli bir şekilde dursa bile sorunsuz bir şekilde ulaşacaktır. 
 
Uygulamayı Açtıktan sonra Mobile Heartbeat Interval 5 min olarak ayarlamanız Telefonu bir kez yeniden başlatmanız yeterli.
 
Eğer sorun devam ediyorsa telefonunuzda kullanmış olduğunuz mobil veri sağlayıcınız yani Operatörünüz Turkcell Avea Vodafone internet yapılandırma ayarlarınızı Ayarlardan Kablosuz ve Ağ bölümü içerisinde bulunan Mobil Ağlar>Erişim Noktası seçeneklerine girerek Menü tuşu yani seçenekler tuşu yardımı ile APN’leri Varsayılanlara sıfırlamanız, Hesaplar ve Senkronizasyon seçenekleri içerisinde Otomatik Senkronizasyon açık Arka Plan verilerinin Kapatılmamış olması ve bu sorunu Wi-fi Kablosuz ağda yaşıyorsanız Modeminizde Manuel olarak bir DNS yapılandırılması var mı yok mu varsa Otomatik DNS’e geçirmeniz yani (DHCP’sinden bahsediyorum) gerekmektedir. Daha başka aklıma gelen bir sorun bulunmamakta. Eğer bu sorunu çözerken bahsetmiş olduğum adımları gerçekleştirirseniz sorunun çözüleceğini düşünüyorum Kolay Gelsin.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
0 Yorum Yazarları
Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
trackback

[…] Ayrıca bu sorunla alakalı yazmış olduğum Son Yazımı inceleyebilirsiniz. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({}); Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz… […]