İnternet Sitelerinin Kalitelerini ve Reytinge’lerini Görme Değerlendirme

Kategori:Web

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Resim 1
Alexa.com Sayfa Reytingleri

Özellikle Google Chrome Kullanıcıları için rahat bir şekilde gezindikleri sitelerin kaliteleri ve popülerlikleri hakkında anında bir bilgi edinme aracı olan Alexa Trafic Rank’dan bahsedeceğim.

Öncelikle Sitelerin trafik verilerini Dünya ve Bölgesel yani ülkelerinde veya en çok trafik aldıkları ülkede kaçıncı sırada olduklarına dair bilgileri sağlayan Alexa.com Eklentisinden ve sitesinden bahsedeceğim.

Aşağıdaki Linklerden Gerekli Araçları Bilgisayarınız ve Telefonunuz için edinebilirsiniz.

Alexa sitesi sitenin aldığı trafiği sağlayan kişilerin Eğitim Cinsiyet ve Nereden girdiklerine dair bilgileri gösteren bir istatistik sitesidir.
Peki bu bilgileri nereden ediniyorlar; Basitçe tanımlamak gerekirse Alexa.com adresinden üyelik alıp veya kendileri için tarayıcılarına alexadan oluşturdukları araç çubukları bu kişilerin girdikleri siteleri alexa.com’a iletmekte ve bir istatistik oluşturmaktalar. Bu şekilde sitelerde oluşan trafikler alexa.com’a iletilir ve bu sitelerin reytingleri ortaya çıkar.

Elde edilen bu istatistikler ise kullanıcıların yani ziyaretçilerin sitede geçirdikleri vakit site içerisindeki tıkladıkları sayfalar ve hemen çıkma oranları (girdikleri sayfadan başka sayfaya tıklamadan çıkanların yüzdesine hemen çıkma oranı deniliyor.) gibi verilere göre siteler sıralamaya girmektedirler. Ayrıca bu veriler Google içinde değerli verilerdir ve alexa sayfa reytingine göre Google siteleri derecelendirme yaparak sitenin ve içeriklerinin kaliteleri haricinde Alexa verilerine göre sitelere bonus tanıyarak İnternet Sitelerinin Google aramalarında daha üst sıralarda çıkmalarını sağlar.

Böylelikle girdiğiniz sitelerin kalitesini veya yükselişleri hakkında detaylı bir bilgi edebilirsiniz. Artı reklam vermek istediğiniz sitelerin reytinglerini tarafsız bir şekilde edebilirsiniz.
En güzel özelliği de Google Chrome’da eklentiyi kullanan arkadaşlar Google aramalarında Rank barlarını görerek arama sonuçlarındaki sayfaların sıralamalarını anında görebilirler.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
Metehan Pelister Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
Metehan Pelister
Ziyaretçi
Metehan Pelister

Şahsım adına bilgilendirici bir paylaşım oldu. Bu içeriği sosyal medya hesaplarımdan paylaşarak takipçilerimin de faydalanmasını sağlayacağım.