Windows 7 8 Pencereler Saydam Değil Saydam Yapma Aero Peek Çalışmıyor Çözüm

Kategori:Bilgisayar

Yayınlandığı Tarih:

Son Güncelleme: 25-11-2018

Bilgisayarınızda açtığınız ekran pencerelerinin çevresinde saydam yapamıyor veya ekran kartının driverini yani sürücüsünü yeni yüklediğinizde bu sorun ile karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenlerden sizlere bahsedeceğim.

Öncelikle bilgisayarınızın aeropeek yani saydamlık transparan görünmemesi sorunu için bilmeniz gerekenlerden bahsetmemde fayda var diye düşünüyorum.

Ekran kartınızı sürücüsünü yüklediğinizden emin olun:

Bilgisayarım simgesine veya bilgisayarıma girip boş bir yere sağ tık yapıp açılan menüden özelliklere girelim açılan ekranda sol tarafta bulunan aygıt yöneticisine basalım. Burada çıkan satırlar arasında Görüntü Bağdaştırıcıları veya Display Adaptors‘ü açarak içerindeki sürücünün üzerinde sarı bir ünlem işareti olmadığına yada Standart Display Vga gibi bir ibare yazmadığından emin olun aksi taktirde ekran kartınızın sürücüsünü yüklemeniz gerekmektedir şu yazıdan nasıl yükleneceğini öğrenebilirsiniz.
Eğer ekran kartınızın Marka ve modeli yazıyorsa ve işletim sisteminiz Windows 7 Home Basic sürümü değilse aero peek yani saydamlık problemini çözmek için hiç bir engeliniz bulunmamaktadır. (Eğer Windows’unuz Basic’se bilgisayarımıza sağ tıklayıp girdiğiniz özellikler penceresinde sürümünüz yazar.)

 

Ardından Başlat’ta bulunan Programları ve Dosyaları ara yerine Aero yazın ve Saydamlık ve diğer görsel efektlerle ilgili sorunları bul ve düzelt adlı seçeneğe tıklayın.

Açılan ekrandan ileriye tıklayın ve sorunun algılanmasını bekleyin gene sorun bulma esnasında ileri tuşu çıkarsa basın. Kısa süre içerisinde sorununuz algılanıp size yapacağı çözümü gösterecektir bunları da onayladığınızda sorun ortadan kalkacaktır. Artık pencerelerinizi donuk mat görünümden kurtarıp saydam daha şık bir şekilde kullanabilirsiniz.
Ayrıca daha farklı renk seçenekleri de uygulamak isterseniz yapmanız gerekenler; yine başlata basarak “pencere camı” yazarsanız arama kısmına ilk seçenekten renkleri ve saydamlığın yoğunluğunu rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Yıldız Verilmedi!)
Loading...
Sitemizde Yayımlanan İçeriklerin Artması, Daha Çok Sorun Çözümü ve İpucu Görmek İçin Katkıda Bulunabilirsiniz...
1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

BTC: 1Afo39vmUHdMPNfkxhCKaJW31ykdshxLSm

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Yorum Konuları
0 Konu Cevapları
0 Takipçiler
 
En Çok Tepki Verilen Yorum
En Yeni Yorum Dizisi
1 Yorum Yazarları
mustafa Son Yorum Yazarları
  Abone Ol!  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir!
mustafa
Ziyaretçi
mustafa

Eyvallah kadeş Düzeldi Hemen