Google Chrome Silinmeyen Uzantıları Eklentileri Silme Lightning speedDial

Son zamanlarda internet tarayıcılarımıza bulaşan Lightning speedDial gibi uzantılar ve tarayıcıların kısa yollarına eklenen değişik araxi.org www.sweet-page.com  spam siteler yüzünden internet keyfimiz kabusa dönüşmeye başladı. Bu konularla ilgili olarak sürekli değişik şekillerde sisteminize bulaşıp sizin internet gezinme alışkanlıklarınızı değiştirmeye çalışan bu programları tespit edip sistemimizden nasıl sileriz sürekli araştırıyorum.

Son olaraksa Google Chrome ve Firefox gibi tarayıcılara eklenen ve bir türlü silinmeyen uzantılar beni ekle diye sürekli uyarı veren eklentileri tamamıyla tarihe gömme konusunda sürekli olarak yeni çözümler yazıyorum. Bu işlerde para döndüğü sürece bunlar pek tarih olacağa benzemiyor ancak size en azından Google Chrome’a eklenen ve tarayıcınızı sıfırlasanız dahi yeni eklenti var şeklinde uyarı vermesine sebep olan şeylerden bahsedeceğim.
Neyse Sıfırlama işleminden sonra Tarayıcınız yeniden başladığında Sağ üst köşede bulunan ayarlar menüsü Turuncuya dönecektir ve Yeni eklenti uzantı var diye bir uyarıda bulunacaktır. Hey biraz önce her şeyi sildim buda ne demeniz normal. Çünkü orada çıkan eklenti uyarısına sebep olan şey SPAM bir eklentidir.

Peki Google Chrome Eklentilerini Nasıl Sileceğim;

İşte işin uzmanlık alanı burada başlıyor. Uzantılar sekmesinden sil demenizle de silinmeyen eklentiler için.

 • Google Chrome Ayarlardan Uzantılara Girelim.
 • Geliştirici Modu aktif hale getirelim.
 • Bu Lightning speedDial gibi bir gereksiz uzantıya sahipseniz hemen altında Kimlik diye pkndmigholgfjlniaohblojbhgjbkakn benzeri bir yazılar çıkacaktır.
 • Burası önemli çünkü bu kimlik Uzantının Evinin ismi.
 • Evlerine ateşler salmak için Bu dosyayı şu dizine girerek bulalım.
 • C:UsersAfologAppDataLocalGoogleChromeUser DataDefaultExtensions
 • Dikkat: Kırmızı olarak gösterdiğim yer sizin bilgisayarınızın ismidir.
 • Buranın içerisinde geliştirici moddan elde ettiğimiz kimliğe sahip olan Klasörü bularak silelim.
 • Birde newtabv2.crx isminde dosya varsa bunu da silelim.
 • Bende böle bir klasör yok diyorsanız da yapmanız gereken Başlata Klasör Seçenekleri yazarak Enter’e Basın ve Açılan Ekrandan Görünüme girip Gizli dosya, klasör ve sürücüleri Göster diyip uygulayın.
 • Google Chrome’u Bir kez Daha Sıfırladığınızda Bu uyarı bir daha gelmeyecektir.
Kolay gelsin.

“Google Chrome Silinmeyen Uzantıları Eklentileri Silme Lightning speedDial” için 14 yorum

 1. Arkadaşlar geliştirici modundan aldığınız uzantının dosya ismini bilgisayarımı açtıktan sora c ye girerek sağ üstte arama yerine bu dosya ismini google chrome dan kopyala yapıştır yaparsanız diyerek bu klasörlerin yerlerini daha basit bi şekilde tespit edersiniz. Ama burda sabırlı olacaksınız ki 10 dk içinde bu eklentinin adres dizini görerek üzerine sağ tıklayıp adres yolunu kopyala yapıp herhangi bir pencereye yapıştırarak bir üst klasöre çıkarsanız dier eklentilerinde dosyalarını anında görürsünüz genelde hepsi aynı yerde olur. Ama bu doayalarıda yenileyen programlar veya bilgisayarınızda servisler varsa verdiğim dier yazıları takip edin site içi eklenti uzantı die aratın daha başka yollarıda bulabilirsiniz saygılar.

 2. arkadaşlar 360 Total Security süper bişi benim sorunumda buydu portal sepeti bilmemne sepeti diye yönlendirme yapıyordu kafayı yemek üzereydim en sonunda araştırdın bu 360 total security yi budum süper bişi isteyen hemen indir sin şu an hic bi sorunum yok bu programla sıfır hata her reklamı engelliyor tavsiye ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir